fbpx

LET Rave at Dom

LODZ, POLAND

January 27, 2018
11:55 pm
Lodz, Poland
Dom Club
LET Rave at Dom

Line up:
LetKolben
Vyti Tauta
Ratepus JD
Lachowski

Info:

LetKolben rozpoczął swoją karierę w 2010 roku i obecnie postrzegany jest za jednego z bardziej interesujących minimalistycznych DJ-ów i producentów w Europie. W swoich produkcjach porusza się przede wszystkim po minimal, techno i house. Na czele jego działań stoją trzy różne brandy: ACHT, Kommunikation Records, Kollektor. Ponadto angażuje się wiele innych ciekawych klubowych projektów.
Przez długi czas LetKolben był po prostu miłośnikiem muzyki, który nieustannie poszukiwał nowych, ciekawych dźwięków. Jego gust kształtowała przede wszystkim eksperymentalna muzyka elektroniczna. Istotny wpływ na Kolbena miały takie gatunki jak IDM, Ambient oraz Trip Hop w które zanurzał się od 2007 r. Od tego momentu związał się miłością do minimalnej muzyki i znalazł sposób, by zaistnieć jako DJ, co oznaczało jego początek kariery. W tym czasie, kiedy zaczął grać na lokalnych imprezach, muzyka była tylko przyjemnością. Ale jego pierwsze znaczące sukcesy przyszły już po niespełna dwóch latach.
Oprócz licznych wydawnictw, Kolben również dużo podróżował. Stał się szanowanym DJ-em i producentem a jego popularność zaczęła wzrastać w 2012 roku. W tym samym roku, LetKolben znalazł się na okładce amerykańskiego magazynu muzycznego “128AndUp”, i po raz pierwszy wylądował na Ibizie, z pierwszym bookingiem w stolicy nocnego życia.
W latach 2012 – 2013 zgromadził wszystkie swoje siły i całe swoje doświadczenie minimal i house, produkując utwory z przełomową muzyką dla swojej nowej wytwórni: Kommunikation Records. Po dwóch latach w 2014 roku wiele z nich zostało zebranych na jego debiutanckim albumie “La Grande”. Również te lata odcisnęły się w jego historii kilkoma dużymi remiksami takich nazwisk jak: Ricardo Villalobos, Luciano, Loco Dice czy Dj T.
Jako właściciel Kommunikation Records, LetKolben był odpowiedzialny za niektóre z najbardziej zróżnicowanych i przełomowych wydań ostatnich lat. Była to platforma stworzona po to, by nadążyć za tradycją house i techno,. Ale po wydaniu drugiego albumu “Music the Colour of Ultramarine” Kolben nie czuł już, że Kommunikation Records jest wystarczająco odpowiednie dla odzwierciedla prawdziwego obrazu jego muzycznego stanu umysłu.
Bardzo szybko LetKolben stał się siłą napędową swojej nowej niemieckiej wytwórni “ACHT”, przyciągając wielu utalentowanych muzyków z całego świata. Od samego początku było jasne, że jego nowa wytwórnia ma zamiar coś zmienić, i że wszystkie jego znajomości z podobnie myślącymi artystami powinny przeistoczyć się w sukces. Jego trzeci album “Per aspera ad astra” wraz z kolejnymi wydaniami zaprzyjaźnionych artystów stał się podstawą brzmienia wytwórni i potwierdził silną reputację tego wydawnictwa. W krótkim czasie stało się oczywiste, że wytwórnia ACHT osiągnęła coś rzadkiego: stworzyła dźwięk i tożsamość, które zaczęły przenikać przez scenę.

START: 22:00
TAX: 15 PLN

Share: